Parafialny Ośrodek wsparcia Rodzinie św. Józefa

włącz .

  Od września przy naszej parafii rozpoczął swoją działalność ośrodek wsparcia rodzinie. Celem ośrodka jest pomoc wszystkich tym, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy rodzinne, małżeńskie itp. Jeśli szukasz pomocy, serdecznie zapraszamy w każdy czwartek w godzinach od 19.00 do 20.00.

Oblaci św. Józefa mają nowego Generała

włącz .

Dzisiaj 14 sierpnia 2018 Kapituła Generalna Oblatów św. Józefa wybrała nowego Przełożonego Generalnego. Został nim: O. Jan Pelczarski, urodzony w Polsce w 1965 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Przez wiele lat był odpowiedzialny za formację w seminariach. Misjonarz w Nigerii a obecnie w Boliwii. Przybywa z "peryferii". Otoczmy go modlitwą, aby pod wstawiennictwem św. Józefa Marello, mógł prowadzić nasze Zgromadzenie tam gdzie Pan wskaże.

 

Festyn radości i zabawy - nasze parafialne półkolonie

włącz .

Od 2 lipca w naszej parafii tradycyjnie jak co roku ruszyły półkolonie dla najmłodszych z okolic. W zajęciach codziennie uczestniczy ponad 30 dzieci z okolic. Uczestnicy byli już w kinie, w parku technologicznym, w Lisowie. W tym roku przy współpracy regionalnego centrum wolontariatu w zajęciach uczestniczy młodzież z Włoch, Hiszpanii i Turcji, którzy tutaj są na wymianie młodzieży Erazmus. Zapraszamy do galerii na zdjęcia, co się robi u Józefa...

Kalwaria Zebrzydowska – relacja z pielgrzymki

włącz .

  W dniu 14 kwietnia odbyła się autokarowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  42 osoby pod opieką księdza proboszcza nawiedziły „polską Jerozolimę”.

   Głównym wydarzeniem pobytu w Sanktuarium był udział we Mszy Świętej w bazylice Matki Boskiej Anielskiej. Po niej pielgrzymi mieli możliwość  indywidualnej modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. W ramach zwiedzenie kompleksu klasztornego grupa poznała historię najstarszej polskiej kalwarii,  tradycje misteriów pasyjnych i maryjnych oraz obejrzała makietę dróżek kalwaryjskich. Po spożyciu obiadu i smacznych malinowych chmurek w restauracji klasztornej, chętni przeszli fragmentem Dróżek Pana Jezusa.

 W godzinach popołudniowych pielgrzymka dotarła do Krakowa. Kolejnym ważnym przystankiem podczas naszego wyjazdu była Katedra Wawelska z ołtarzem św. Stanisława - biskupa, męczennika, Kaplicą Zygmuntowską oraz grobami królewskimi. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wspaniały Dzwon „Zygmunt”.

 Pełni wrażeń pielgrzymi wrócili pod kościół parafialny w godzinach wieczornych.

 Niech przeżyta pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie zachętą do dalszego wspólnego pielgrzymowania.

 W galerii zdjęć można znaleźć fotorelację.

TRIDUUM PASCHALNE

włącz .

 Tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum Dobrej Nowiny, którą Kościół, powinien głosić światu. (por. KKK 571). W sposób szczególny wyraża się to w liturgii, podczas obchodów tzw. Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do przeżycia tej symboliki Triduum.

 

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKA SOBOTA – godz. 18.00

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 – co godzinę.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Msze w tym dniu: 6.00 (rezurekcja), 9.30, 11.00, 18.00