I rocznica konsekracji naszego Kościoła

włącz .

I rocznicę konsekracji w naszej wspólnocie parafialnej przebywał Przełożony Generalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa O. Michele Piscopo. O godz. 11.00 przewodniczył w Uroczystej Mszy św.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

ZAPROSZENIE

włącz .

W przyszłą niedzielę 1.10.2017 w naszej wspólnocie parafialnej przebywać będzie Przełożony Generalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa O. Michele Piscopo. Jego przyjazd związany jest z wizytacją kanoniczną naszego Zgromadzenia w Polsce. Serdecznie zapraszamy na Msze św, gdzie O. Generał wygłosi kazanie, a o godz. 11.00 będzie przewodniczył w Uroczystej Mszy św.

Zapraszamy

Pielgrzymka do Kazimierza

włącz .

16 września o poranku liczna grupa  parafian wyruszyła - pod niezawodnym przewodnictwem księdza Proboszcza - na kolejną pielgrzymkę, tym razem  do Kazimierza Dolnego.

Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, ale również radości, oderwania się od codzienności  oraz możliwość poznania nowych miejsc. Pomimo deszczu z dobrymi humorami i nadzieją wyproszenia wielu łask dla siebie i dla bliskich, udaliśmy się na podbój urokliwego  miasteczka, położonego nad Wisłą w województwie lubelskim.

Pobyt w Kazimierzu Dolnym rozpoczęliśmy od nawiedzenia Sanktuarium MB Kazimierskiej w klasztorze OO. Franciszkanów.  W kościele pw. Zwiastowania NMP uczestniczyliśmy we mszy świętej koncelebrowanej, odprawionej w intencji Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły oraz nas – Pielgrzymów z Kielc.

Po przedstawieniu swoich intencji za wstawiennictwem Matki Boskiej Kazimierskiej udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Odwiedziliśmy Rynek z pięknymi kamienicami Przybyłów, których fronty stanowią dzieła sztuki,  kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja z jednymi  z najstarszych w Polsce organami, ruiny zamku – na którym właśnie odbywało się Święto Wina, Baszę – z rozległym widokiem na Wisłę i okolicę, Górę Trzech Krzyży przypominającą Golgotę, Mały Rynek z licznymi kramami oraz Kamienicę Celejowską – przepiękną renesansową kamienicę mieszczańską . Po pysznym obiedzie odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle, który utrwalił w nas duchowe przeżycia i bogate wrażenia pielgrzymiego dnia.

Na pożegnanie z wyjątkowym miasteczkiem czekała nas jeszcze jedna atrakcja – quiz wiedzy o Kazimierzu Dolnym.  Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą, a najlepsi zostali nagrodzeni książkami.

Do zobaczenia na kolejnym pielgrzymim szlaku! Warto pomarzyć, bo marzenia się spełniają…