Zakończenie wakacji u Józefa

włącz .

31 sierpnia w ostatnim dniu wakacji grupa najmłodszych i nieco starszych parafian wybrało się na wspaniałą wycieczkę pt:"pożegnanie lata"... Celem wycieczki było zdobycie najwyższego szczytu gór świętokrzyskich - Łysicy (612 m n.p.m) i odwiedziny Parku Rozrywki w Krajnie. (Prawie) wszyscy uczestnicy zdobyli szczyt, pogoda dopisywała, humor również. Po chwili odpoczynku, grupa przemieściła się do Parku Rozrywki. Najpierw pod okiem czujnego przewodnika zwiedzaliśmy park miniatur z całego świata: od muru chińskiego, świątynie z Indii po plac św. Piotra na Watykanie. Po wyczerpującym spacerze była chwila odpoczynku na mały poczęstunek. Po nim grupa najmłodszych ruszyła na podbój innych atrakcji w parku rozrywki. Starsi parafianie odpoczywali pod wspaniałymi parasolami i cierpliwie czekali na zakończenie wycieczki. Tak więc pożegnanie lata było udane, wszyscy wrócili cali i zadowoleni z miłego spędzenie czasu. Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Parafialny wyjazd wakacyjny młodzieży

włącz .

W dniach od 21 do 26 sierpnia grupa młodzieży z naszej parafii pod opieką księdza Proboszcza wypoczywała w Szczyrku. Pobyt w tej malowniczej beskidzkiej miejscowości rozpoczął się od nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na tzw. Górce. Po mszy świętej, sprawowanej przed cudownym obrazem MB Szczyrkowskiej, młodzież poznała historię tego niezwykłego miejsca objawień maryjnych oraz zaczerpnęła wody z cudownego źródełka.

Sześć dni pobytu w Szczyrku w pięknej górskiej scenerii i słonecznej pogodzie były okazją do aktywnego wypoczynku, radości, wspólnej zabawy i nauki, modlitwy i integracji.

Wyjazd połączony był z wędrówkami pieszymi po okolicznych szczytach (m.in. na Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego liczący 1257 m n.p.m., na Klimczok 1117 m, Malinowską Skałę 1152 m, Kotarz 973 m). W drodze na Klimczok grupa zwiedziła prywatne Muzeum Techniki w „Chacie w dechę", gdzie gospodarze zgromadzili zbiory starych motocykli, radioodbiorników, gramofonów oraz przedmiotów codziennego użytku pochodzących z XIX i XX w. W trakcie spaceru po Szczyrku była możliwość podziwiania pięknego drewnianego sanktuarium św. Jakuba, treningowych skoków narciarskich na skoczniach Skalite i odbitych dłoni sławnych Polaków na ścianie Gospody Polskiej. Upalna pogoda zachęciła grupkę śmiałków do orzeźwiającej kąpieli w rzece Brennicy podczas wędrówki fragmentem Beskidzkiej Drogi Św. Jakuba.

Czas pobytu w Szczyrku był czasem nowych doświadczeń, budowania wspólnoty, wzajemnej akceptacji, pomocy i zrozumienia dla różnorodności ludzkich charakterów.

Niech ten wakacyjny wyjazd młodzieży z naszej parafii będzie nie tylko wspomnieniem wspaniałych atrakcji i dobrej zabawy , ale również i wzrostem duchowym, który w przyszłości zaowocuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wycieczka na Kadzielnię

włącz .

    W ramach półkolonii u Józefa - we wtorek 18 lipca - grupa 32 dzieci z księdzem Romanem i opiekunami odbyła wycieczkę na Kadzielnię. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. Młodzi poszukiwacze przygód, zabezpieczeni kaskami, odważnie przeszli przez trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę, podziwiając nacieki skalne i liczne skamieniałości mieszkańców dawnego, ciepłego morza, które tu istniało ponad 300 milionów lat temu. Była to wartościowa lekcja geologii. Następnie wędrując ścieżkami spacerowymi otaczającymi rezerwat, podziwialiśmy Skałkę Geologów, wznoszącą się pośrodku dawnego kamieniołomu, Szmaragdowe Jeziorko, amfiteatr oraz piękne widoki pasm Gór Świętokrzyskich. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też Tablice Mojżeszowe, przypominając sobie jednocześnie Dziesięć Bożych Przykazań. A na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia była chwila refleksji nad tragiczną historią Polaków na Wschodzie. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki zjedliśmy pyszną pizzę. Kadzielnia to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc! Zapraszamy do galerii.

Nasze półkolonie u Józefa...

włącz .

Za nami połowa naszych półkolonii. Dzieciaki dopisują (ponad 30 zapisanych), pogoda również i atrakcji jest co nie miara. Dzieci oprócz zabaw, mają warsztaty artystyczne prowadzone przez naszą parafiankę i raz w tygodniu wyjeżdżają w teren. W tym tygodniu zwiedziliśmy gród Pędzików koło Chęcin. Dziękuję wszystkim za każdy gest dobroci...A oto zdjęcia

 

dziękuję

ks. Roman

Półkolonie u Józefa

włącz .

Półkolonie u Józefa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Zapraszamy