Pielgrzymka dzieci komunijnych wraz z rodzicami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

włącz .

3 czerwca grupa naszych tegorocznych dzieci komunijnych pielgrzymowało do Łagienik. Tam w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dzieci wraz z rodzicami dziękowali za dar komunii św. w naszej parafii. Po Mszy św., spotkaniu siostrą zakonna i zwiedzaniu sanktuarium udaliśmy się na spływ po Wiśle i zjedliśmy na stadku obiad. Pogoda i humor dopisał wszystkim uczestnikom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

I rocznica śmierci br. Witka

włącz .

29 maja 2017 minęła I rocznica śmierci brata Witka. Nasza wspólnota parafialna wieczorem o godz. 18.00 zgromadziła się na Mszy św. za śp. br. Witka. Na ta Mszę św. uczestniczyli również rodzina br. Witka. Po Mszy św. cała wspólnota zgromadziła się na tyłach Kościoła, aby uczestniczyć w poświęceniu skewru imienia brata Witka. To dar parafian za posługę i życie br. Witka w naszej wspólnocie. Niech powstający skwer będzie miejscem naszego wspólnego spędzania wolnego czasu. Wszystkim ofiarodawcom, tym, którzy pomagali w powstawaniu skweru z góry dziękuję.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Zaproszenie na Mszę św. za Śp. Brata Witka

włącz .

…Ja jestem życie i zmartwychwstanie… 

 

ZAPROSZENIE

        29.05.2017 mija pierwsza rocznica śmierci brata Witka. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w Jego intencji do naszej parafii w tym dniu na godz. 18.00. Po Mszy poświęcimy figurę św. Józefa, która znajduje się na skwerze brata Witka.  Zapraszam.

 

TRIDUUM PASCHALNE w naszej parafii

włącz .

    Tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum Dobrej Nowiny, którą Kościół, powinien głosić światu. (por.KKK 571). W sposób szczególny wyraża się to w liturgii, podczas obchodów tzw. Triduum Paschalnego. Rozpoczyna się ono Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do przeżycia tej symboliki Triduum.

 

WIELKI CZWARTEK – godz.18.00

Msza Wieczerzy Pańskiej, przypominająca Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Gromadzimy się wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Jezus zaprasza nas do wspólnego stołu. Liturgia tego wieczoru obejmuje również wzruszający obrzęd umycia nóg dwunastu wybranym osobom oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. – obowiązuje post ścisły. Liturgia zaprasza na rozważanie biblijnego opisu Męki Pańskiej, uczczenie Krzyża Świętego oraz adorację Chrystusa w Grobie Pańskim.

SPOWIEDŹ – od 21.00 do północy

 

WIELKA SOBOTA – godz. 18.00

Ciało Chrystusa spoczywa w Grobie – nawiedzamy Grób Pański, trwamy na modlitwie. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 – co godzinę. Wieczorna liturgia jest najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. LITURGIA wigilii Paschalnej obejmuję obrzęd błogosławieństwa światła, orędzie paschalne, rozbudowaną liturgię Słowa, liturgię chrzcielną i wreszcie Liturgię Eucharystyczną.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Największe święto uczniów Chrystusa. Wyruszamy o świcie na uroczystą procesję za Chrystusem Zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem.

Msze w tym dniu: 6.00 (rezurekcja), 9.30, 11.00, 18.00